Hijyen Politikamız

Kendimizin, çalışanlarımızın ve siz değerli hastalarımızın güvenliği bizler için büyük önem taşıyor. Bu nedenle kliniğimizde dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına büyük bir titizlikle dikkat edilmektedir. Hijyen uygulamalarımız ve bu konuda geliştirdiğimiz koruma önlemlerimiz Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bilimsel veriler doğrultusunda ve sürdürülebilir uygulama prensipleri doğrultusunda belirlenmiştir.

Dezenfeksiyon ve sterilizasyon kuralları bu mesleğin olmazsa olmazlarının başında geliyor. Covid 19 pandemisinin tüm dünyada yaşam alışkanlıklarını kökten değiştirmesiyle biz de sağlık çalışanları olarak bazı ek önlemler getirdik ve siz değerli hastalarımızın sağlığı için kliniğimizin altyapısını hijyen kurallarını baz alarak tasarladık.

  1. 2021 yılında açtığımız Kliniğimizde yeni havalandırma sistemleri kurduk. Böylece kliniğin tüm genel ortamında %100 taze hava sistemleri çalıştırılmaktadır.
  2. Hava filtrelerimiz düzenli olarak işin uzmanları tarafından dezenfekte edilerek bakteri ve virüslerden arındırılmaktadır.
  3. Klinik personelimiz koruyucu kıyafetler giymekte ve siperlik takmaktadır.
  4. Hasta ünitelerinin üzerlerinde tek kullanımlık örtüler kullanılmaktadır.
  5. Randevu aralarında oda boş bırakılarak havalandırılıp dezenfekte edilmektedir
  6. Yeterli sayıda klinik odası olduğundan bir sonraki hasta başka bir odaya alınmaktadır.
  7. Kliniğimizde sterilizasyon kuralları her zaman büyük bir titizlikle uygulanmakta, hastalarda kullanılan tek kullanımlık ürünlerin yanı sıra diğer tedavi aletlerimiz birkaç işlemden geçirildikten sonra otoklav cihazlarında steril edilmektedir.
  8. Hastalarımızdan ricamız randevularına saatinde gelmeleri, maskelerini takmaları, geldiklerinde el dezenfeksiyon standımızda ellerini dezenfekte etmeleridir.
  9. Hastalarımızın sağlığı bizler için çok önemlidir. Ark Ağız ve Diş Sağlığı ekibi olarak hastalarımızın konforu ve memnuniyeti için tüm hijyen önlemlerimizi alarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.